Із 11-го: в ОДА розповіли про визначені міністерством нові правила послабленого карантину

Дата: 08.05.2020 11:39

Автор

Під час брифінгу в обласній адміністрації заступник голови ОДА Юрій Лесюк розповів про обмеження діючого карантину та процес поступового виходу з нього. Нагадаємо, з 11 травня в країні планують ввести послаблення карантинних обмежень. У цілому ж карантин продовжили до 22 травня.

За словами Юрія Лесюка, карантинні обмеження ввели для того, аби призупинити розвиток епідемії та вжити заходів для уникнення пікових навантажень на заклади охорони здоров’я, масових летальних випадків, як це було в інших країнах:

– Нині йдеться про те, що поступово послаблюватимуть карантинні умови. І наразі вже є проект тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів для різних об’єктів обслуговування, приміром, під час торгівлі непродовольчими товарами, вимоги для роботи закладів громадського харчування, наданні послуг нотаріусами, адвокатами, аудиторами. Тобто не йдеться про відміну карантину. Мова про відповідні заходи, що дозволять в режимі карантину працювати зазначеним закладам.

Пан Юрій також наголосив, що є поняття індивідуального карантину, заходи якого не відміняють, а саме: використання масок, дезінфекція рук та соціальне дистанціювання.

Читайте про тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів

Дивіться про це, а також про інші питання щодо поширення та протидії COVID-19 у відео:

Брифінг щодо поширення COVID-19 в області. Спікери:- заступник голови Черкаської ОДА Юрій Лесюк, – очільниця обласного управління охорони здоров'я Лариса Кошова,- в.о директора Черкаського обласного лабораторного центру МОЗУ, головний державний санітарний лікар Черкащини Людмила Кравченко.Станом на ранок 06.05.2020 в області 314 підтверджених випадків COVID-19. За добу – жодного нового випадку.Лікування проходять у закладах охорони здоров'я 171 особа з коронавірусною інфекцією. Зокрема, на стаціонарному лікуванні – 31 особа, ще семеро – з підозрою.Всього в області провели 7 888 ПРЛ-тестувань. З них позитивних – 314, негативних – 7 574.

Опубліковано Черкаська обласна державна адміністрація Середа, 6 травня 2020 р.